fbpx

Legalizacja marihuany wiąże się niższym wskaźnikiem otyłości

Legalizacja marihuany wiąże się niższym wskaźnikiem otyłości

Naukowcy porównali wskaźniki otyłości w dwóch stanach USA – jednym z zalegalizowaną marihuaną i drugim bez. Oto co udało im się ustalić.

Najwyższy czas na obalenie kolejnej teorii. Nowe badanie wykazało, że stosowanie marihuany może być powiązane z niższymi wskaźnikami otyłości w stanach, które zalegalizowały używanie jej przez osoby dorosłe.

Badacze z North Dakota State University śledzili wskaźniki otyłości w stanie Waszyngton, od 2002 do 2018 roku. Porównali te wskaźniki z drugim stanem.

Wyniki, które rzucają inne światło na dotychczasowe podejście do tego tematu, zostały opublikowane w badaniu autorstwa Raymonda J. Marcha, Veeshana Rayamajhee i Glenna L. Furtona zatytułowanym “Cloudy with a chance of munchies: Assessing the impact of recreational marijuana legalization on obesity”, którego celem była ocena wpływu legalizacji marihuany rekreacyjnej na otyłość społeczeństwa.

Autorzy badania napisali: „Przeprowadzone doświadczenie naukowe wykazało, że legalizacja marihuany rekreacyjnej, która pozwoliła na otwarcie punktów sprzedaży, przyczyniła się do spadku wskaźnika otyłości w stanie Waszyngton” porównując ze stanem, w którym marihuana jest nielegalna.

Autorzy podsumowali: „Ponieważ więcej stanów w USA skłania się ku depenalizacji, rozszerzonego zastosowania medycznego i zalegalizowanego rekreacyjnego użycia marihuany, nasze ustalenia dostarczają ważnych spostrzeżeń na temat współczesnej polityki narkotykowej.”

Inne badanie z 2016 roku przeprowadzone w Szwecji wykazało, że ryzyko cukrzycy typu 2 wśród stosujących konopie było nieco zmniejszone w porównaniu z ludźmi, którzy ich nie stosują.

Wraz z rozprzestrzenianiem się legalizacji konopi, naukowcy w USA coraz bardziej kompleksowo badają wpływ marihuany na jej użytkowników. FDA (Agencja Żywności i Leków) ogłosiła, że rozszerzy zakres swoich badań nad tą rośliną. Ponadto, najnowsze raporty na ten temat wskazują również, iż używanie marihuany wiąże się z większą aktywnością fizyczną i motywacją.

Ale co w tym całym konopnym zamieszaniu jest najlepsze? Jesteśmy coraz to bliżej zrozumienia i wyjaśnienia tego, jak Snoop Dogg utrzymał swoją szczupłą sylwetkę przez te wszystkie lata…