fbpx

Czy naprawdę seks po marihuanie jest bardziej satysfakcjonujący?

Czy naprawdę seks po marihuanie jest bardziej satysfakcjonujący?

Pomimo rosnącej zarówno popularności jak i legalności konopi w USA, bardzo niewiele badań dotyczyło jak dotąd wpływu tej substancji na życie seksualne ludzi. Jednak dwa ostatnie raporty mogą rzucić na ten temat nieco inne światło.

Pierwszy z tych raportów został przeprowadzony przez Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej w 2019 roku. W ankiecie internetowej przeprowadzonej na 216 osobach ustalono, że 74% osób uważa, iż ​​marihuana zwiększa ich satysfakcję seksualną, a taki sam odsetek badanych stwierdził, że jest bardziej wrażliwy w kontaktach seksualnych. Z kolei 70% ankietowanych stwierdziło, że zażycie marihuany przed stosunkiem pomogło im to poczuć się bardziej zrelaksowanym i obecnym podczas aktywności seksualnej, a 66% uznało, że osiągnięty orgazm był silniejszy. Jedynie 5% osób powiedziało, że po marihuanie ich stosunki seksualne były mniej satysfakcjonujące.

Inny raport z St. Louis University dotyczył 373 kobiet, które podczas wizyty u ginekologa wypełniły anonimową ankietę. Jedna trzecia spośród tych kobiet powiedziała, że czasami ​​używa konopi zawierających THC przed stosunkiem celem intensyfikacji doznań. Naukowcy odkryli również, że osoby, które regularnie stosowały marihuanę na krótko przed seksem, dwukrotnie częściej zgłaszały „głęboko satysfakcjonujące orgazmy” w porównaniu do osób, które tego nie robiły.

Te wyniki w pewnym stopniu pokrywają się z wynikami wcześniejszego badania z Uniwersytetu Stanforda, które obejmowało 51119 mężczyzn i kobiet, którzy używali konopi przez 14 lat. Z badań wynika, że ​​używanie tej substancji łączyło się z niewielkim wzrostem libido – osoby regularnie ją stosujące miały średnio o jeden stosunek seksualny więcej w miesiącu niż osoby, które nie przyjmowały marihuany.

Podsumowując, wyżej wymienione badania sugerują, że używanie konopi może wpłynąć pozytywnie na seks. Ponieważ były one oparte na nie w pełni reprezentatywnych próbach (to jest na ludziach, którzy akurat byli dostępni do udziału w badaniach i którzy sami mówili o  swoich odczuciach), nie należy ich uważać za rozstrzygające w sprawie. Aby  w pełni zrozumieć, w jaki sposób używanie konopi  naprawdę wpływa na seks, potrzebne jest przeprowadzenie dalszych, dokładniejszych badań w tym zakresie.